Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Законопроєкт про роботу органів суддівського врядування готують до другого читання
12 вересня Верховна Рада схвалила за основу проєкт Закону № 1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».
Проєкт розкритикували і українcькі, і міжнародні фахівці. Зокрема, ВРП затвердила консультативний висновок стосовно законопроєкту.
Так, Вища рада правосуддя вважає недоречним застосування люстраційного механізму без належного обгрунтування, чому певна особа, яка не становить загрозу для демократії протягом тривалого часу, може раптово стати такою загрозою, що робить необхідним заборонити займати державні посади, без чого ця ситуація несе ризик виникнення сумнівів щодо фактичних цілей люстрації;
Виключення норми, змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» можуть вноситися виключно законами про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ставить під сумнів гарантії незалежності судової гілки.
Внесення змін до частини другої статті 21 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» призведе до суттєвої нерівності між розмірами винагороди членів Вищої ради правосуддя.
Створення Комісії з питань доброчесності та етики як колегіального органу, на думку Вищої ради правосуддя, призведе до порушення незалежності члена Вищої ради правосуддя та втручання в його діяльність.
Законопроєкт про підсудність антикорупційного суду схвалено за основу
Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт № 1025 «Про внесення зміни до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» (щодо початку роботи суду)». До другого читання проєкт підготують у скорочені строки.
Згідно з законом, ВАС розглядатиме лише корупційні справи, розслідування яких почалося з дня запуску Антикорсуду і справи, розслідування яких розпочало і зараз розслідує НАБУ.
Також передбачено, що до Антикорсуду передаються усі кримінальні провадження, розслідування у яких завершено прокурорами САП і судовий розгляд яких не завершено до дня початку роботи ВАС.
Нагадаємо, Антикорсуд розпочав роботу 5 вересня 2019 року.
Контракти для держслужбовців – законопроєкт пройшов перше читання
10 вересня Верховна Рада України схвалила за основу проєкт Закону № 1066 «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади». Законопроєкт готують до другого читання у скорочені строки.
Одним із основних нововведень законопроєкту є запровадження контрактної форми проходження державної служби. Укладає та розриває контракти про проходження державної служби керівник державної служби у порядку передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Спеціальні вимоги до осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, також можуть визначатися суб’єктом призначення вписуватися у контракті.
Окрім того, припинення державної служби за ініціативою суб’єкта призначення може здійснюватися, крім уже визначених у законі випадків, також у разі ліквідації державного органу та встановлення невідповідності державного службовця займаній посаді під час проходження державної служби.
Запропоновані зміни також стосуються обмеження дії законодавства про працю на державну службу, спрощення порядку прийняття на державну службу та звільнення з неї, підвищення відповідальності державних службовців за досягнення результатів своєї діяльності та усунення зайвих проміжних органів оскарження, при збереженні безумовного права на судове оскарження.
Джерело: Українське право