Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До Очаківського міськрайонного суду
Миколаївської області
вул. Торгова, 44, м. Очаків,
Миколаївська область, 57508
Позивач: Іванова Тетяна Іванівна, 12.01.1998 р.н.
вул. Шевченко, 61 м. Очаків,
Миколаївська область, 57508,
Моб.телефон_____________
РНОКПП________________
Електронна пошта________
Реєстрація в ЕС__________
Відповідач: Іванов Іван Іванович,01.04.1986 р.н.,
вул. Торгова, буд.5, кв.6, м. Очаків
Миколаївська область, 57508
Моб.телефон_____________
РНОКПП________________
Третя особа: Очаківський РС УДМС України в
Миколаївській області
вул. Олексія Зінченка, 90, м. Очаків,
Миколаївська область, 57508
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням
Мені на праві приватної власності належить житловий будинок, що розташований за адресою: _______________________________________, що підтверджується ________________.
За вказаною адресою зареєстрований відповідач _______(ПІБ). З _____ року, тобто більше року, зазначена особа не проживає у моєму будинку, а місце його фактичного проживання мені не відоме. Вказані факти підтверджуються довідкою, виданою КП “ОККП”, актом обстеження житлових умов, а також показаннями ______________(ПІБ), яких я прошу допитати в якості свідків у цій справі. Наявність зареєстрованої особи позбавляє мене права вільно користуватися своїм нерухомим майном.
Відповідно до ч.1 ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Статтею 391 ЦК України встановлено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема, припинення дії, яка порушує право. Гарантуючи захист права власності, закон надає власнику право вимагати усунення будь-яких порушень його права хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння. Способи захисту права власності передбачені нормами ст.ст. 16, 386, 391 ЦК України. Відповідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України, член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом. Відповідно до положень частини 1 статті 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зняття з реєстрації місця проживання здійснюється на підставі рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням.
Вжиття заходів досудового врегулювання спору проводилося, але добровільного вирішення спору не відбулося. Мною не було подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
На підставі вищевикладеного, керуючись 3, 4, 27, 175-177 Цивільного процесуального кодексу України,
П Р О Ш У:
Визнати _____________(ПІБ) таким, що втратив право користування житловим будинком за адресою: ______________________________________________.
Викликати та допитати в якості свідків у цій справі:
-__________(ПІБ), який проживає за адресою: _______________________;
-___________(ПІБ), який проживає за адресою: _______________________.
Додатки: - копія позовної заяви в 2 прим.;
копія паспорту та РНОКПП в 1 прим;
копія витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно в 3 прим.;
довідка та її копія в 3 прим.;
копія акту обстеження в 3 прим.;
квитанція про сплату судового збору в 1 прим..
_________________________ ________________________
(дата) (підпис)